Zimní výprodej! Vybrané náramky se slevou - 25% pouze do 31.1.

Přírodní materiál

Přírodní minerály

Náramky z přírodních minerálů se v současné době těší veliké oblibě. Tento krásný materiál pochází z přírody a díky němu si tak můžeme svůj kousek přírody nosit s sebou kamkoliv půjdeme. My tyto korálky rády kombinujeme i s dalším nádherným přírodním materiálem. A tím je dřevo, ať už z takových stromů, které najdete v lese za humny, či ze stromů rostoucích v dalekých krajinách. Kombinace těchto přírodních materiálů, dřeva a minerálních kamenů, nás prostě chytla za srdce.

Někteří lidé věří, že minerály jsou schopny vyzařovat energii, která má za úkol podpořit svého nositele, podtrhnout určité vlastnosti či naopak pomoci se negativního vlivu zbavit. A že na to nevěříte? Nevadí, v takovém případě můžete minerální náramky nosit jednoduše pro jejich krásu. 

Minerálních kamenů je na trhu velká spousta a téměř pro každý z nich je dostupná i jeho syntetická varianta. Často se jedná o barevné sklo či syntetické minerály z běžných hornin s dobarveným povrchem. Oba typy těchto umělých kamenů se za ty přírodní jen vydávají a mají s nimi málo společného.

Tipy, jak můžete poznat přírodní minerál:

Barevnost jednotlivých minerálů se může výrazně lišit, každý z nich má však barvu, která je pro ten konkrétní druh typická. Mimo barvy si můžete všimnout i kresby. Ta je sice na každém korálku trošku jiná, přesto by však kresba na kamenech stejného druhu měla nést typické znaky.

Vyhýbejte se tedy takovým kamenům, které mají již od pohledu syntetickou barvu. Takový korálek je sice přírodního původu, ale s největší pravděpodobností byl uměle přibarven. Právě takovým, barevně upravovaným kamenům, se v naší tvorbě vyhýbáme. Je však spousta kamenů (mezi nimi například beryl), které hrají různými barvami již od přírody. Svůj podíl na barvě kamenů může nést i jejich naleziště.

Každý minerál se také vyznačuje určitou tvrdostí. Ta se v běžném životě dost špatně určuje, platí však pravidlo, že bychom na určité typy minerálních korálků měli být obzvláště opatrní. To platí především u praskaných minerálů, kde musíme počítat s tím, že budou křehčí. Efektní praskliny nepředstavují totiž nic jiného, než narušení struktury a soudržnosti kamene.

Pravý minerál by měl být také na dotek chladnější než sklo a měl by také pomaleji přijímat teplo. Na druhou stranu by si však měl získané teplo i déle podržet.

Důležitá je také cena. Pokud najdete minerální náramky s podezřele nízkou cenou, je více než pravděpodobné, že za své peníze dostanete místo přírodních minerálů právě ty syntetické.

Poznat přírodní minerál není jednoduché a důležitou roli tedy hraje především důvěra v prodejce. Ten by měl každý dobarvovaný minerál vždy správně označit v popisu výrobku. Naše minerály jsou samozřejmě od prověřených dodavatelů, vyhýbáme se syntetickým a dobarvovaným minerálům. 

Jak o přírodní minerály pečovat?

Aby vám minerální korálky vydržely dlouho krásné, měli byste o ně pečovat. A co jim škodí? Především chemické látky, které můžeme najít v drogerii. Náramky byste také měli sundávat při práci se saponáty, které by mohly poškodit barvu samotného minerálu.

Svůj odkaz na barvě (především sytosti) minerálů může zanechat i slunce či voda. Proto bychom neměli náramky nechat vystavené dlouhodobému působení těchto živlů.

S náramky byste se také neměli koupat a není dobré s nimi ani sportovat, protože pot může narušit jejich povrch. Zkrátka byste měli dbát na to, aby byly vaše milované náramky jako v bavlnce. Za to se vám odmění tím, že budou dlouho krásné.